Massaaži toime

Ilusalongides pakutavate massaazide valik suureneb pidevalt kuna erinevad tehnikad täiustuvad ja muutuvad aina enam omavahel kombineeritumateks .

Aastaid tagasi kosmeetikut külastades, oli tavaliselt esimeseks küsimuseks kliendile, kas te soovite massaazi või näopuhastust.

Tänapäeval on orienteerumine kosmeetikasalongides pakutavate teenuste hulgas muutunud tunduvalt keerulisemaks. Reklaamitakse ju kõikvõimalikke efektiivmaske, apraadihoolduseid, lihvimisi, koorimisi jne.

Millistel juhtudel peaks siis ikkagi valima massaazi? Ja kui massaaz – siis milline?

Tänapäeval on kahjuks kosmeetikasalongides vähenenud massaazide teostamine, kuna kosmeetikatööstus pakub aina uuemaid erinevaid efektiivmaske. Teiselt poolt konkureerib käsimassaaziga ka pidevalt arenev ja kiireid tulemusi lubav kosmeetiline aparatuur.

Läbi aegade on aga just käsimassaazi loetud kõige keerulisemaks ja efektiivsemaks kosmeetiliseks hoolduseks. Arvatavasti tunnistavad ka paljud kliendid et käsimassaazi ei saa asendada mitte mingisuguse muu hooldusega. Kombineerides ükskõik millist kosmeetilist hooldust käsimassaaziga, muutuvad need tunduvalt individuaalsemateks. Esiteks on tänu naha palpeerimisele kätega võimalik tunduvalt paremini hinnata naha hetkeolukorda kogu naha struktuuri ulatuses ja ka lihaste toonust. seega saame ainult käsi kasutades teostada põhjaliku nahaanalüüsi. See võimaldab aga valida kliendile sobivaim edaspidine hooldusviis. Kätega massaazi tehes ei saa alahinnata bio-energeetilist mõju nahale. Seda võib tunnetada vaid kerge tekkiva soojusena nahas või oskuslikul energeetika juhtimisel tekkiva sügava lõõgastuse ja tasakaalustatusena.

Massaazi toime sõltub loomulikult konkreetsest massaazitehnikast. Levinud on arusaam, et massaazi tehakse vaid vananevale nahale kortsude ennetamiseks. Tegelikult on see vaid üks osa selle võimalikest kasulikest omadustest.

Üldjoontes on võimalik jaotada massaazid rahustavateks, stimuleerivateks ja puhastavateks.

Üldistatult aga teame, et massaz on parim vahend naha ainevahetuse ja vereringe aktiviseerimiseks. See omakorda parandab kõikide hoolduse ajal kasutatavate toodete imendumist ja nende kasulikkust nahale. Tänu ainevahetuse kiirenemisele eemaldatakse nahast peetunud jääkained ja liigvedelik. Samaaegselt kiireneb ka nahaaluse rasvkoe põletamisprotsess.Tänu miimiliste lihaste mõjutamisele muutub nahk lõõgastunuks. Kasutades kosmeetiliste hoolduste ühe osana massazhi on võimalik muuta need protseduurid tunduvalt efektiivsemateks.

Pärast õigesti sooritatud massaazi märkame koheselt, et nahk on elustunud, selle jume on paranenud ja toonus tõusnud. Kasutades seejuures veel kliendile individuaalselt sobilikke tooteid on kindlasti võimalik muuta väljanägemist silmnähtavalt.

Efektiivse ravimeetodina ebapuhtale nahale kasutatakse tänapäeval puhastavaid massaaze ( lümfimassaaz, Šaké massaaz, kombineeritud massaazid) koostoimes spetsiaalhooldustoodetega. Tänu massaazile kiirendatakse ebapuhtuste eraldumist kudedest ja aktiviseeritakse naha paranemist põletikega kaasnevatest nahatraumades. Samaaegselt kasutatakse enamasti ka kosmeetilisi hooldustooteid mis on antibakteriaalsed ja rahustavad. Puhastavad massaazid haaravad alati ka kaela ja dekoltee piirkonna, kuna ainult siis on võimalik eemaldada jääkained näo piirkonnast.

Puhastava massazi teostamise puhul on soovitud tulemuse saavutamiseks väga tähtis tehnika korrektne valdamine, eriti liigutuste õiged suunad. Vastasel juhul võime massaziga naha olukorda veelgi halvendada. Meeles tuleb ka pidada, et massaazi ei sooritata mädaste põletikuliste protsesside ja “katkise” esinemise naha puhul.

Massaazi sooritamisel on kordade arv ja intervall vägagi erinevad, kuna need sõltuvad konkreetsest teostatavast massaazist ja selle eesmärgist. Loomulikult on kõige püsivamad ja pikaajalisemad tulemused võimalik saavutada just läbides massaazikuur. Seejuures tuleks sooritada minimaalselt 8 massaazi kaks korda nädalas. Juhul kui on tegemist enese välimuse eest maksimaalselt hoolida sooviva inimesega, soovitaksin aga kindlasti pidevalt korra nädalas massazi teostada. Sellisel juhul on lisaks massaazi positiivsele mõjule võimalik kosmeetikul pidevalt jälgida kliendi naha olukorda ja seda vastavalt vajadusele hoolduse käigus professionaalsete kosmeetiliste toodetega mõjutada.

Loodetavasti oskavad kosmeetikud tänapäeval orienteeruda kosmeetikamaailma laias valikus ja soovitada igale kliendile just individuaalselt õiget hooldust.

Külliki Piatecki

Avaldatud “Avenüü ” 2004