Tänapäeval on keemilised koorimised muutunud kosmeetikute igapäevase töö lahutamatuks osaks kuna võimaldavad kiiresti ja efektiivselt lahendada väga erinevaid nahaprobleeme. Samas on happeprotseduurid ideaalseteks hooldusteks naha värskendamisel, elustamisel ja noorendamisel. Kõikide keemiliste koorimiste põhitoime on naha uuendamine, niisutamine ja pinguldamine. Keemilised koorimised tagavad kiire ja nähtava tulemuse – nahk muutub puhtaks ja pehmeks ning naha pind sileneb ja värvus ühtlustub.

Kuigi keemilisi koorimisi on juba aastaid kosmeetikas kasutatud, siis kaasaegsed tooted ja meetodid võimaldavad leida individuaalselt kliendile parima lahenduse, mis oleks kooskõlas nii nahaprobleemi kui ka isikliku tundlikkusega ja ei traumeeri liigselt organismi. Olenevalt kliendi nahatüübist ja esinevast probleemist on võimalik valida lahjemate ja tugevamate protseduuride vahel.

Keemilistes koorimistes kasutatakse enamasti AHA ja BHA happeid. Kombineeritud koorimistes ühendatatkse protseduuridesse ka erinevad retinoidid ja nanotehnoloogilised spetsiaaltooted.

Oma loengus selgitan erinevate keemiliste koorimiste põhitõdesid ja protseduuride näidustusi. Lisaks keskendume ka erinevate keemiliste koorimiste klassikalistele kombineerimismeetoditele.