Keemilise koorimise näidustused

Keemilised koorimised – tänapäeva nahahoolduse tipptase

Seoses ilusalongide keti laienemisega ja dermatoloogia kiire arenguga kogu maailmas on viimasel ajal väga populaarseteks muutunud keemilised koorimised. Põhjalikud Littoni, Gordoni, Beykeri ja Rezniki, teadusuuringud panid aluse keemilise koorimise metoodikale 20.sajandi keskel Ameerikas.

Tänapäeval on keemilise koorimise protseduur muutunud kosmeetiku lahutamatuks tööarsenaliks. Ehkki keemiline koorimine omab iidseid traditsioone lubab kaasaaegse kosmetoloogia areng spetsialistidel täpselt otsustada selle protseduuri näidustuste ja vastunäidustuste üle, klassifitseerida koorimisi eri sügavuste ja liikide järgi.

Keemiline koorimine on naha mõjutamine keemiliselt aktiivsete ainetega, mis siluvad reljeefi. Tänu sellele on võimalik kõrvaldada paljusid nahadefekte, mis muudele hooldusvahenditele ei allu. Naha koorimine annab kiire ja nähtava tulemuse – nahk muutub puhtaks ja pehmeks, paraneb naha struktuur, sileneb reljeef ja naha värv. See protseduur sobib kõikidele nahatüüpidele alates probleemsest aknenahast lõpetades kuiva ja vananeva nahaga.

Enimesinevad nahaprobleemid mille lahendamiseks keemilisi koorivaid protseduure kasutatakse on:

  1. Naha ebatasane struktuur
  2. Pigmentatsioonihäired
  3. Akne ja aknearmid, laienenud poorid
  4. Fotovananemine
  5. Kortsud laubal, silma- ja suuümbruses
  6. Rasedusarmid

Samaegselt tuleb märkida, et keemilised koorimised on laialdase populaarsuse saavutanud just tänu uskumatult kiirele ja nähtavale efektile naha üldise seisundi parandamisel ja jumekkuse lisamisel. Kuna kes meist ei sooviks omada nooremat, siledamat ja kaunimat nahka ning seda tõesti saavutada paari nädala jooksul.

Keemiliste koorimiste teostamiseks kasutatakse tänapäeval väga erinevaid aineid, milledest enimlevinud on glükoolhape. Teaduslikud uurimused on tõestanud, et kõrge protsendiga glükoolhappel on võime aktiviseerida kollageeni süntees, mis tagab nahka pinguldava efekti. Lisaks sellele on avastatud glükoolhappe antioksüdatiivne, põletikuvastane ja pigmentlaike helendav toime. Lisaks kasutatakse laialdaselt salitsüülhapet, resortsinooli, triklooräädikhapet, piimhapet. Erinevate kombinatsioonide puhul on võimalik individuaalse lähenemise korral leida just igale kliendile kõige sobilikum variant.

Naha keemilised koorimised on efektiivsed kosmeetilised protseduurid, mis suudavad tagada kiire ja uskumatu tulemuse.