Mehe kehahoolduse kogemus

Sool, muda ja savi trimmivad ka meeste õllekõhtu

Jaanus Kulli

Teel ilusalongi heliseb telefon. “Tervist, Merle siin. Teil oli aeg kella üheteistkümneks.” Kõrvus kumisemas meeldiv hääl, pomisen midagi vastu. Kohe-kohe astun elus esimest korda üle ilusalongi ukse. Ime siis, et telefon ei taha higises pihus püsida. Erutus kasvab iga sammuga.

Uksel võtab vastu särasilme Merle, kellel, nagu selgub, ei ole ainult meeldiv hääl. Fotograaf Kalev küsib (küll vist rohkem retooriliselt ja iseendalt), et miks kõik naisjuuksurid ja kosmeetikud on nii ilusad. Tõepoolest, kas üks rasvase nahaga vinniline vastuvõtja-tädi peaks sind seal ootama.

Tirin rahakotist sajased ja paar suurematki kupüüri letile. Täpselt! 1400! Ei sentiga rohkem ega vähem maksab lõbu, kui sind kaheks tunniks mähitakse mingitesse sidemetesse, mis su kehast kõik pahad ained välja tirivad ning su voltis õllekõhtu, lõtva rinda ja isegi jäsemeid paari sentimeetri võrra vähendavad. Kosmeetikud nimetavad SPA Fitness Wrap´iks. Ega peen nimi veel asja olemust muuda, mõtlen, kui samal raha letti laon.

Juba kahetsen, et ajakirjanikuna sellisele eksperimendile sõrme andsin. Aga see on alles algus. Merle viitab uksele, mille taga paistab massöörilaua moodi asjandus ja torkab pihku mingi lapi, millele kaks paela külge õmmeldud. Esiotsa meenutab see taskurätikust tehtud langevarju. Aga oh üllatust, on hoopis ühekordsed stringid! Lähen kõrvaltuppa riideid vahetama.

Esimesena võetakse ette keha mõõtmine, alates pahkluust ja lõpetades käsivartega, sentimeeter klammerdub ümber erinevate kehaosade oma 15 korda. Ja kõik mõõdud saavad paberile.

Kosmeetik kallab kinnastatud peopessa pruunikat ollust ja määrib sellega kogu mu keha kokku. Alates jalataldadest ja lõpetades rinnaga. “Võtan nüüd, kuidas sul tuharaid sisse määritakse. Stringid näevad tagant tõeliselt krunged välja,” itsitab fotograaf kahjurõõmsalt. Ainult kael ja nägu jäävad üle käimata. Ollus koosneb mereadru pulbrist ja lagritsa juure ekstraktist. Siis võtab Merle ämbrist mingit väga kahtlast värvi lapi ja hakkab seda ümber mu jalalaba kerima. Ning ütleb justkui muuseas, et madala või kõrge vererõhu puhul seda protseduuri ei soovitata. Ütlen, et mul on lapsest saadik olnud natuke kõrge vererõhk, mida Merle ja fotograaf võtavad hea naljana.

Soe mähis kerkib üha kõrgmale. Esiteks üks säär, siis teine, siis kõht ja nii ikka ülespoole. Merle on tõeline professionaal. Kuskilt ei ole mähis liiga lõtv ja samas ei pigista.

Lapid on eelnevalt terve ööpäev ligunenud meresoola, meremuda ja Hiina savi lahuses. Ning et kogu seda protseduuri, mida uhke ja võõrapärase Fitness Wrapina reklaamitakse, tähendab maakeeli väga arusaadavat ja mõistetavat keha mähkimist sidemetesse.

Alles siis, kui keha juba üleni sidemeis ja joosta pole enam kuhugi, ütleb Merle, et eelnevalt kehale määritud geel leevendab mähistesse imendunud soola mõju nahale ja ega pane seda sedavõrd kipitama. Arvatavasti minu äraseletatud ilmet nähes ütleb Merle, et see on alles algus. “Ma ütlen, et siin läheb alles naljakaks,” kugistab Merle. Võib avata et tal on lõbus. Mehi käib siin üks saja naise vastu. “Meestega on ikka huvitavam,” muigab ta.

Merle seletuse kohaselt leiab mõni naine siia tee isegi kord nädalas. Ja nii kolm nädalat jutti. Pikemat kuuri lihtsalt ei soovitata. Vahepeal tuleb pool aastat pausi pidada. Eks nii puhkab ka rahakott, aga kes kord siia juba tuleb, see vist eriti rahale ei mõtle.

“Nüüd on selline lugu, et tule selili.” Püüan Merle abiga, kuigi tunnen end tõelise muumiana, kuidagi koikule veeretada. “Väga hea, väga hea ja vedelikku paneme veel siia peale,” kommenteerib Merle. Ja mähib mind veel lisaks fooliumisse. Siis tuleb peale paks vatitekk. Esialgu on soe ja mõnus tunne. Mängib vaikne mediteeriv muusika.

Merle seletab, et peale seda hooldust ei tohi 16 tundi pesta, kuna see vähenaks hoolduse tulemuslikkust.

Pärast esimest poolt tundi tunnen seljal esimesi sipelgaid jooksmas. Kõige rohkem torgib selja peal, turjal ja tiivakontide kohalt. “Esimene protseduur on kõige tulemuslikum,” ütleb Merle. “Ühest kohast läheb keskeltläbi maha 1-5 sentimeetrit, oleneb ainevahetusest ja kliendi vanusest.” Ja veel ütleb kosmeetik, et kui juba maha läheb, siis igalt poolt. Mitte nii, et ainult tagumikult või näiteks reitelt, nagu mõned naised sooviksid. “Ja mõned daamid ütlevad, et jätke rinnad mähistest välja. OK, ma võin nad ju välja jätta, aga ta mõju on ikka ühene. Ega siis inimene kuskilt otsast järsku ära lõpe, inimene on ikka tervik,” selgitab Merle.

Nina vasak pool hakkab sügelema. Nagu juuksuri juures. Kosmeetikul paluda seda sügada on ka natuke piinlik.

Tunni möödudes teevad sipelgad juba palju usinamalt tööd. Aga patt oleks öelda, et see oleks ebameeldiv. Nina sügelemine on palju hullem. Muusika pigem uinutab ja silmad vajuva vägisi kinni.

Ja siis saab kõik see hea otsa. Merle tõmbab teki pealt ja aitab kookoses patsiendi istukile. Jalge alla pannakse rätik, sest kohe-kohe hakkan ma igalt poolt tilkuma.

Merle asub sidemeid maha kerima. “Näe, kus keha mahlad jooksevad,” näitab ta mööda käsivartelt alla nirisevate pruunide nirede poole. Jube kui must üks inimene võib seestpoolt olla! “Minu meelest näed sa küll saledam välja, tõepoolest,” ärgitab fotograaf, kui mult langeb viimane side ja taas stringide väel keset tuba seisan.

Järgneb taas põhjalik mõõtmisprotseduur. Täpselt samad kohad käiakse üle. Ega usu oma silmi, kui paberi järgmisse lahtrisse, võrreldes eelmisega ja enne protseduuri mõõdetuga, ilmuvad numbrid, mis näitavad, kust ja kui palju ma kokku olen kuivanud. 2 cm., 4 cm., 2,5 cm., 1 cm. Uskumatu! Kokku lähen ma õhemaks 30, 5 cm.! Selle tõenduseks antaks ka paber kaasa.

Stringid jätan ma mälestuseks alles. Kas siis jätta jalga püksikute alla. Viimaks pistan põue. Rihma järgi on tunda, et püksid on tõesti laiemaks jäänud

Õhtu eel meenub, et kodus ootavad ees mõned aiatööd. Ei tunne ennast ära, kui poes käsi õlle asemel veepudeli poole sirutub. Kas tõesti võib üks päev kosmeetiku juures saada päevaks, mis muudab su maailma?

“Kohe kole vaadata, kuidas ilu tehakse: Paar tundi pärast soola, muda ja savi savilahuses leotatud mähisekookoses haudumist on inimene oma keha ümbermõõdust kaotanud sentimeetreid.” Kalev Lillorg