Plastilise kirurgia alternatiivid

Naha vananemine sõltub paljudest erinevatest sees ja välispidistest teguritest. Väliskeskkonna tegurite vastu on meil võimalik nahka kaitsta nii UV-kiirgue kui temperatuuri ning keskkonna saastatuse eest. Kuid hoopis tähtsam on kaitsta nahka ka seespidiste tegurite eest, mis põhjustavad naha vananemist, mida näema kortsude tekkimise ja naha lõtvumisena. Eelkõige langeb tavaliselt naha niiskussisaldus, mille ahelreaktsioonina väheneb ka naha elastsus ja pinguldatus. Samas aeglustuvad aja kulgedes kõik nahasisesed ainevahetusprotsessid ja seega jume tuhmistub, nahk individuaalselt kas pakseneb või õheneb. Oksüdatsiooni tulemusena ladestuvad kudedesse jääkmetallide ioonid, mis põhjustavad tumendusi ja kapillaaride laienemist. Väheneb kogu rakuenergia ja seega ka lihastoonus.

Tänapäeva kosmeetika pakub loomulikult mitmekülgseid tooteid vananemisilmingute vähendamiseks ja nahasiseste protsesside aeglustamiseks. Kõige kiiremateks iluprotseduurideks on loomulikult Kortsutäitesüstid, Botox süstid ja erinevad keemilised koorimised. Kahjuks ei sobi niivõrd radikaalsed iluhooldused just kõigile. Seetõttu ongi kaasaegne meditsiin välja töötanud nn. Kosmecetikalidel baseeruvad iluhooldustooteed. See tähendab et naha välispidises hoolduses kasutatakse meditasiinis rakendust leidnud toimeaineid. Seetõttu on võimalik ohutult saavutada väga efektiivseid tulemusi.

Üheks populaarseimateks ilutoodeteks on tänapäeval Botoxlaadsed tooted. Firma SeSDERMA BTSeS sarja toodetes on kasutatud toimeainet Atsetüül Heksapeptiid, mis lõõgastab miimilised lihased. Seega suudame me vältida pinges olevate näopiirkondede motoorikat. BTSeS sarjas on spetsiaalne kortsupõhjatäite toode. Algul kantaksegi kortsude põhjadesse toode Wrinkle Inhibitor, mis masseeritakse nahka kuni imendumiseni. Seejärel kantakse peale BTSeS kreem. Tooteid kasutatakse koduhoolduses kindlasti kuurina, see tähendab, et 2 korda päevas vähemalt kuu aja jooksul. Botokslaadsed tooted sobivad kasutamiseks eelkõige esimeste silmnähtavate miimiliste kortsude tekkimisel.

Praeguseks veel tunduvalt vähem levinuteks on Botoksi vastureaktsiooniga Daeses tooted. Need sisaldavad revolutsioonilist toimeainet dimetüülaminoetanool, mis parandab lihaskiudude toonus ja ergastab närviimpulsside jõudmist miimilistesse lihastesse. Tagajärjena paraneb kiiresti naha elastsus, koed tugevnevad ja pingulduvad. Deases Huulte ja silmaümbruskreem muudab naha volüümikakas ja lopskaks. Teaduslikes testides on tõdetud et kasutades toodet 4 nädala jooksul paraneb silmaümbruspiirkonna elastsus 94%. Näohooldustoodetest on Deases sarjast võimalik valida vastavalt nahatüübile kas kreemi või geel-kreemi vahel. Tooteid kasutatakse jällegi kuurina 2 korda päevas kuu aja jooksul.Deases sari pakub erakordselt pinguldavat kreemi ka kehale, mis niisutab, parandab elstsust ja tugevdab efektiivselt nahka pärast kaalu kaotust, rasedust või lihtsalt vananemise käigu tekkivat vananemisel. Deases tooted on sobilikud kasutamiseks 40 – 60 aasta vanusele sihtrühmale ja seejuures eelkõige näo alumise osa ja kaela ning dekolteehoolduses.

Nende kahe totaalselt erinava toimega tootesarja kasutamisel tuleb kindlasti jälgida, et nende toime on vastatastikune. Seega võib küll näiteks Botox tootedid kasutada näiteks otsmikule, kus on vajalik miimiliste lihaste lõõgastamine ning samaaegselt kasutada Deases tooteid näo alaosa lihaste ja kudede pinguldamiseks ja tugevdamiseks. Mitte mingil juhul ei tohi aga kasutada neid kahte tootesarja samaaegselt samadele nahapiirkondadele.

Kindlasti soovitame teostada Dermareport naha DNA-analüüs, mis selgitab välja individuaalselt sulle kõige sobilikumad noorendavad kosmeetilised toimeained.