Taimsete tüvirakkude kasutamine kosmeetikatoodetes

MIS ON TÜVIRAKUD?

Tüvirakud taastoodavad endasarnaseid rakke ja omavad võimet areneda eri tüüpi diferentseerunud rakkudeks.

Nahas paiknevad tüvirakud basaalkihis ja karvafolliikulites. Tüvirakkude aktiivsusest ja vastupanuvõimest oleneb naha uuenemise kiirus ja seega epidermise kvaliteet ning väljanägemine. Vananemise jooksul tüvirakkude hulk väheneb ja seega muutub nahk õhemaks ja funktsioonid aeglustuvad. Kiireneb naha sarvestumine ja väheneb niiskussiduvusvõime. Samuti aeglustub tänu tüvirakkude arvu vähenemisele ka kollageen -ja elastiinkiudude taassüntees nahas ning seega toimub naha lõtvumine ja kortsujoonte kujunemine. Pikka aega on olnud teadlastele väljakutseks töötada välja toimeaine, mis suudaks inimese naha tüvirakke alal hoida ja aktiveerida.

TAIMSED TÜVIRAKUD NAHAHOOLDUSES

Tänapäevane keerukas tehnoloogia võimaldab säilitada taimseid tüvirakke ja kapseldada need liposoomidesse parima nahasisese imendumise saavutamiseks. Töödeldud ja kapseldatud taimsed tüvirakud on võimelised alalhoidma ja stimuleerima naha enda tüvirakke.

Revolutsiooniline kosmeetiline toimeaine PhytoCellTecTM Malus Domestica põhineb taimsetel tüvirakkudel ja seda saadakse vaid Ðveitsi “Uttwiler Spätlauber” õuntest. Antud õunasort on erakordselt hea säilivuse ja kvaliteediga. Kasutades nahahoolduses taimsed tüvirakke muutub naha välimus tunduvalt nooruslikumaks ja värskemaks. Naha pinguldatus ja elastsus paranevad ning kortsujooned silenevad märgatavalt. PhytoCellTecTM Malus Domestica on aktiivne kronoloogilise vananemise vastane toimeaine, mis säilitab naha nooruslikkuse ja elujõu. Sõltumatute testide tulemusel väheneb PhytoCellTecTM Malus Domesticat sisaldavate toodete kasutamisel 3 nädala jooksul kortsujoonte sügavus 15 %.

Eesti kosmeetikasalongisdest on võimalik leida BIODROGA ANTI-AGE CELL FORMULA tooteid, mis baseeruvad PhytoCellTecTM Malus Domestical. Tootevalikus on öökreem, päevakreem normaalsele nahale, päevakreem kuivale nahale, silmaümbruskreem ja kiiretoimeline pinguldav efektimask.